Sponsorlu Bağlantılar

Kara Liste Affı Yeniden Gündemde 2016

6 yıl önce
2.185 kez görüntülendi

Kara Liste Affı Yeniden Gündemde 2016

Kara Liste Affı Yeniden Gündemde 2016 Son Dakika Varmı Çıktımı Ne Zaman Çıkacak Kredi Kartı Sicil Merkez Bankası Sorgulama Yürürlüğe Girecek

Zaman zaman devlet bankalar ve vatandaşlarla alakalı düzenlemeler yapmaktadır. Ve bu düzenlemeler içinde ekonomik gelişmelerin artması ve piyasalara hız kazandırmak için kişilerin sorunlarını silip ortadan kaldırması gibi çalışmaları oluyor. İnsanların sicil affı kapsamında eski sorunlarına sünger çekip yeni bir sayfa açmasına olanak sağlanıyor. Herkesin bilgi datası merkez bankasında toplandığı için burada iyi veya kötü olan herkesin bilgisi mevcut. Herkes bir zamanlar bir şekilde kötü durumlara düşmüş ve ödemelerini aksatmış olabilir ama bunun sonuçlarına sonsuza dek katlanmak zorunda değiller. Bu yüzden bir şansı herkes hak ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konular için teklifler meclis divanına sunuluyor çoğunluk oy kabul ederse yasalaşıyor ve yürürlüğe giriyor. Böylece sicili kötü olan herkes temiz bir geçmişe sahip oluyor. Son yapılan araştırmaya göre ülkemizde yaklaşık 1 milyon kişi bu durumdan müzdarip. Bu haber bireysel müşteriler ve kurumsal firmalar için çok güzel haber. Örneğin; Acil nakit sıkıntısı çeken bir kişi ihtiyaç kredisi çekmek istediğinde olumsuz cevap alıyor, araba almak isteyen kişi taşıt kredisi çekemiyor veya ev almak isteyen bir kişi konut kredisi çekemiyor. Bu yüzden bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyorlar.

Bir kişi bankadan kırmızı kalem yemiş ve kara listeye girmişse 5 yıl boyunca hiç bir banka ile çalışamaz. Kredi çekemez, kredi kartı kullanamaz. Durumunu düzelttiğini söylese, teminat gösterse bile bu imkansız hale gelmiştir. En çokta anlık zorluklar ve maddi sıkıntılar yüzünden bu belaya bulaşmış kişiler bu durumdan etkileniyor. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kara Liste Nedir - Bankada Kara Liste Ne Demek başlıklı makalemizde Banka Kara Listesi Nedir Nasıl Çıkılır, Bankada Kara Liste Ne Demek ve Kara Liste Nasıl Çıkılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık