Sponsorlu Bağlantılar

Merkez Bankası Kara Liste Banka Sicil Sorgulama

6 yıl önce
2.363 kez görüntülendi

Merkez Bankası Kara Liste Banka Sicil Sorgulama

Merkez Bankası Kara Liste Banka Sicil Sorgulama Kredi Kaydı Sorgulaması Nasıl Yapılır Sicili Temizlenir Notu Öğrenme Sildirme Affı 2017 Temizleme Dilekçe Örneği Telefon

Kişilerin bankalarla olan çalışmaları sonucu oluşan kredi puanına göre kişiler tekrar kredi çekmek için şans kazanabilir. Örneğin siz bir bankadan kredi çekmiş iseniz ve bunun taksitlerini zamanında ödediyseniz kredi notunuz yüksek olur ve olumlu şekilde size puan kazandırır. Böylece tüm bankaların ortak bilgi havuzu olan kredi kayıt bürosunda size kredi verilebilir müşteri olarak bakılır. Sistemden tüm bankalar bunu görebilir. Önceden sadece banka ekranlarından görülebilen bu not artık herkesin erişimine açıldı. Bunu findeks.com üzerinden öğrenebilirsiniz.

Sizden TC Kimlik numarası, cep telefonu, ve diğer bilgilerinizi isteyecektir. Bunları rahatça verebilirsiniz çünkü resmi bir kurumdur. Tek yetkili merci diyebiliriz. Tüm bankalar buradaki bilgileri kullanır ve size ona göre kredi ve kredi kartı verir. 2017 ile birlikte bankalarda sicil affı çıkmıştır. Bir çok kişinin sicili temizlendi. Ve artık onlarda kırmızı kalem yemekten kurtuldu. Sizde kara listeye düştüyseniz ve bu durumdan kurtulmak istiyorsanız sizde hemen harekete geçin.

Sponsorlu Bağlantılar

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Eğer sorgulama yapmak istiyorsanız hemen sitemizden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi önceden Merkez Bankası yapıyordu ama daha sonra TBB Risk Merkezi devraldı. Bundan sonrada zaten Kredi Kayıt Bürosuna geçti. Kısaca KKB deniliyor. Erişim şu anda herkese açık. Sizde hemen www.findeks.com’a girin ve sorgulamanızı yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kara Liste Affı 2017 Varmı Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak başlıklı makalemizde Kara Liste Affı 2017 Varmı Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak, Kara Liste Affı Ne Zaman Çıkacak ve Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık