Sponsorlu Bağlantılar

Tefeci Nedir

6 yıl önce
2.261 kez görüntülendi

Tefeci Nedir

Tefeci Nedir Vikipedi Kelimesinin Anlamı Tefecilik Suçmudur Faizi Yasal Bezirgan Ne İş Yapar Nerelerde Bulunur Amaçları Suçu ve Cezası Ne Demek Mağdurları Nasıl İspatlanır Kimdir Yapılır Tanımı

Evet sevgili ziyaretçilerimiz sitemizin ana başlığı olan tefeci hakkında bir makale ile karşınızdayız. Google üzerinde bu soruyu arattığınızda Google’ın bize vermiş olduğu sonuç şu oldu. ”darda kalanlara çok yüksek faizle el altından ödünç para veren kimse.” olarak bizlere açıklamış. Aslında kısa anlamda ve özetle bu tanım doğru ama bazen bu tanımın dışına çıkabilir. Çünkü her olayda farklılık gösterebilir bu durum.

Sponsorlu Bağlantılar

Tefeciler.com olarak biz tefeciler ile zor durumda olan vatandaşları buluşturuyoruz. Darda olan kişiler yorum bölümüne durumlarınızı yazıyorlar. Eğer tefeci’de bunu görüp yardım etmek para vermek isterse bu kişiye ulaşıyor ve ona kredi çıkarıyor. Alınan komisyon ve faiz oranlarını tefeci belirliyor şartlarını ve imkanlarını müşteriye sunuyor. Müşteri kabul ederse bir araya gelip senetler imzalanıyor sözler veriliyor ve para teslim alınıyor. Kimsenin kimseye zorla bir şey yaptırdığı yok.

Televizyon ve sinemadan herkese bu kişiler kötü adamlar olarak yansıtıldı ve kafalarında canlandırıldı. Halbuki bu işi çevremizdeki bir çok insan ve kişi yapmakta. Örneğin Galericiler araba alım satımı yapan kişiler yapıyor, Kuyumcular altın satanlar para veriyor, Cep telefoncular akıllı telefon satanlar bile bu işi yapmakta. Yani Tefeci‘nin kesin bir tanımı yoktur. Sizde bankadan kredi çekemiyorsanız bu kişilerden para alıp borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Bunda bir sakınca yoktur. Karar size kalmış.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Tefeciler İletişim başlıklı makalemizde Borç Para Veren Tefecilerin Telefon Numaraları, İletişim ve Tefeci Arayanlar İstanbul hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. istanbul dedi ki:

    Acil nakite ihtiyacimvar 100.000.tl bana ulasirsaniniz sevvinirim

  2. istanbul dedi ki:

    Bana yukar da yazili nadan ulasin acil 100.000 tlye ihtitacimvar

  3. Kartal dedi ki:

    Bankalar dahil piyasaya toplam 450 bin lira civarında borcum var bu borçlarının tamamını ödeyip bir tek geri ödemek istiyorum karşılığında ipotek verebilirim iletişim kurarsanız seviniriz Kenan

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık