Sponsorlu Bağlantılar

Tefeciler Ne Yapar

6 yıl önce
2.494 kez görüntülendi

Tefeciler Ne Yapar

Tefeciler Ne Yapar Tefeci Nedir İş Nerelerde Bulunur Amaçları Tefeciden Borç Almak Acil Arıyorum Yasal İmzalanan Senet Senetle Para Veren Kuyumcular

Sitemizin ana konusu olan tefeciler hakkında genel bir tanım makalesi yazalım dedik. Çünkü bunu hala bilmeyenler ve yeni öğrenenler yada yarım yamalak bilgiye sahip olan kişiler için yapmaya karar verdik. Öncelikle internetteki tanımlamalar ve bizim için ne anlama geliyor sizler için anlatalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Para ihtiyacı olan kişilere yüksek faiz oranları ve komisyon ile para veren kişilere tefeci denir. Borç para veren yada para kiralayan insanlara takılan sıfatta diyebiliriz. Bu kişilerin geliri ise verdikleri paralardan aldıkları faizlerdir. Kimse kimseye babasının hayrına para vermiyor sonuçta. Onlarda para kazanmak için bunu kişilere veriyorlar. Bu tarz işi genel olarak kuyumcular ve araba galericileri yapar. Borçları taksitlendirirler vade zamanlarında telefon ile açıp hatırlatırlar kişi parayı ödeyemeyeceğini yada gecikeceğini söylerse ailesine karısına kızına bulaşacağını belirterek tehdit ederler. Bankalar parayı ödemezseniz evinizdeki eşyalara haciz koydurur. Tefecilere olan borcunuzu ödemezseniz evinize gelip sizi alırlar farkı budur aslında.

Yada banka gibi avukatlarını yada haciz memurlarını değil kendi adamlarını mafyaya çalışan siyah takım elbiseli kişileri yollarlar. Bunun dışında modern zamanlarda artık para verme işi yasal hale getirilmiştir. Şöyle ki İkrazat ve Faktoringler olarak açılan firmalarda sizlere kredi verilmektedir. Bunlardan daha önceden bahsetmiştik isterseniz onları da inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Tefeciler 2016 başlıklı makalemizde Acil Para Veren Tefeciler, Senetle Acil Para Veren Tefeciler 2016 ve Senetle Borç Para Veren Tefeciler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Levent dedi ki:

    Acil ihtiyaçım var Lütfen yardımcı olun para için

  2. Emrah dedi ki:

    Selamünaleyküm acil paraya ihtiyacm var

DİKKAT: İsim soy isim, hangi şehirdesiniz, yaşınız kaç, mesleğiniz nedir, medeni durumunuz, aylık geliriniz, bankalarla sorun yaşadınız mı, neden paraya ihtiyacınız var, ne kadara ihtiyacınız var, aylık ne kadar ödeyebilirsiniz, kaç ay vadede ödeyebilirsiniz, iletişim bilgileriniz bunları detaylıca yazmanız çok önemli. Değerlendirilip size dönüş yapılacak.

Başvuru Yap


Yukarı Çık